اولین همایش ملی روان شناسی مدرسه

سخن روز

برای بقا بايد استثنايی بود        


اعضای سایت
تصاویر کارخانه امگا 3 و ضعف توجه
← امگا 3 و ضعف توجه

 شواهدی وجود دارد که روغن ماهی می تواند کمک به بهبود علائم اختلال بیش فعالی/کمبود توجه ADHD نماید. این ماده حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است. برخی از یافته نشان می دهد که مکمل های روغن ماهی ممکن است مهارت های ذهنی کودکان مبتلا به این اختلال که 8 تا 12 سال سن دارند را بهبود بخشد. به عنوان مثال، ممکن است به بهبود توانایی کودک برای سازماندهی فعالیت هایش کمک کند.

شواهد تاثیر ترکیب امگا 3 را برای بهبود علائم اختلال بیش فعالی/کمبود ADHD تایید کرده است. این ترکیب از لحاظ فنی یک دارو نیست. این یک "ماده غذایی پزشکی است."

مکمل های خاص از روغن ماهی و روغن گل پامچال شب در یک مطالعه مورد استفاده قرار گرفت. نتایج بهبود علائم بیش فعالی، بی توجهی، توانایی تفکر روشن و واضح و بطور کلی رفتار در کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی/کمبود توجه که 7 تا 12 سال سن داشتند، را نشان داد، ماهی هائی از قبیل شاه ماهی، ماهی خال مخالی، ماهی قزل آلا، ماهی تن و ساردین سرشار ازامگا 3 است.

 

مصرف روی برای بهبود علائم اختلال بیش فعالی/کمبود توجه ADHD   مصرف روی برای بهبود علائم اختلال بیش فعالی/کمبود توجه ADHD   (۶ از ۷)  بررسی اجمالی اختلال بیش فعالی/کمبود توجه ADHD   عملکرد اجرایی Executive Function چیست؟

دو عدد را با هم جمع کنید به اضافه