اولین همایش ملی روان شناسی مدرسه

سخن روز

برای بقا بايد استثنايی بود        


اعضای سایت
تصاویر کارخانه علل اختلال بیش فعالی با
← علل اختلال بیش فعالی با کمبود توجه ADHD

 در این مقاله می خوانید:

خانواده

مشکلات بارداری

چه چیزهائی علل ADHD  نیست

در مغز کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی با کمبود توجه ADHDچه می گذرد.

هیچ کس نمی داند دقیقا چه چیزی علت  ADHDاست

خانواده

ADHD   در خانواده آغاز می شود. درهرحال  یک سوم تا نیمی از پدر و مادرها که مبتلا به ADHD هستند. کودکان مبتلا به این اختلال دارند. به نظر می رسد این خصیصه ژنتیکی است که منتقل می شود.

اگر پدر و مادری دارای  ADHDباشند بیش از 50٪ احتمال داشتن کودک مبتلا خواهند داشت و اگر خواهر و برادر بزرگتر آنها مبتلا باشند  بیش از 30 درصد احتمال ابتلا وجود دارد.

مشکلات بارداری

کودکان متولد شده با وزن کم هنگام تولد، تولد زودرس، و یا کودکانی که مادرانشان بارداری دشواری را پشت سر گذاشته اندو همچنین کودکان با آسیب به سر ، لوب پیشانی مغز، منطقه ای که انگیزه و احساسات راکنترل می کند. بیشتر در معرض خطر ADHD  هستند.

مطالعات نشان می دهد که زنان باردار سیگار ی یا مصرف کننده مشروبات الکلی ممکن در معرض خطر بالاتری از داشتن یک کودک مبتلا به ADHD هستند. قرار گرفتن در معرض سرب، بورد مدار چاپی، یا آفت کش نیز ممکن است نقش داشته باشد.

محققان بر این باورند که برخی از سموم ممکن است با رشد مغز در ارتباط باشد. آنها می گویند، این عوامل می تواند به بیش فعالی، رفتار های درهم وبر هم، و مشکل توجه ارتباط داشته باشد.

چه چیزهائی علل ADHD  نیست

هر چند که مورد بحث قرار گرفته است، اما تحقیقات نشان نمی دهد که ADHD به خوردن بیش از حد قند و یا به تماشای بیش ازحد تلویزیون در ارتباط باشد.

در مغز کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی با کمبود توجه ADHDچه می گذرد.

مطالعات نشان می دهد که مواد شیمیایی مغزی، به نام انتقال دهنده های عصبی، کار شان را در کودکان و بزرگسالان مبتلا به ADHD به خوبی انجام نمی دهند.. همچنین تمایل به عبور در مسیرهای عصبی متفاوتی را دارند.

در کودکان مبتلا به ADHD نسبت به افراد بدون اختلال بخش های خاصی از مغز ممکن است کمتر فعال و یا کوچکتر باشد.

دوپامین ماده شیمیایی در مغز نیز ممکن است نقش بازی کند. دوپامین مسئول حمل سیگنال های بین اعصاب در مغز است و به جنبش جوش، خواب، خلق و خوی، توجه، و یادگیری مرتبط است.

مصرف روی برای بهبود علائم اختلال بیش فعالی/کمبود توجه ADHD   ویتامین ها و مکمل ها برای اختلال بیش فعالی/کمبود توجه ADHD   (۳ از ۷)  بعضی عبارات معمول درمورد ADHD   عملکرد اجرایی Executive Function چیست؟

دو عدد را با هم جمع کنید به اضافه